Bihter Öztürk

Mimar

 

1992 yılında İstanbul’da doğdu. Vefa Lisesi’nin ardından, 2015 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü bitirdi.

 

Öğrencilik yıllarında İğdeli Mimarlık ile yarışma projelerinde çalışmaya başladı. 2015-2017 yılları arasında Plug Ofis’te çalıştı. Bu süre içerisinde, Gaziemir Aktepe Emrez Kentsel Dönüşüm Alanı Yarışması (Eşdeğer Ödül), Antalya Muratpaşa Çok Amaçlı Gösteri Merkezi Yarışması (2. Ödül) ve Adana Sucuzade Kent Meydanı Mimarı Proje Yarışması’nın da (1. Ödül) aralarında bulunduğu çeşitli yarışma projelerinde ve uygulama projelerinde görev aldı.

 

Çalışmalarını 2017 yılından beri Ünder Mimarlık bünyesinde sürdürmektedir.

 

Eğitim

2015, Lisans, Mimarlık, İstanbul Bilgi Üniversitesi

2011, Vefa Lisesi

 

Yarışmalar

2017, 2. Ödül / Gelibolu Tarihi Alanı, Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması, Ulusal Yarışma / ÜNDER + ÇİNİCİ + PEYZAJ TASARIM ile birlikte

2017, 2. Ödül / Samsun 19 Mayıs İzleği ve Çevresi Kentsel Tasarım Yarışması, Ulusal Yarışma (Ünder Mimarlık)

2016, 1. Ödül / Adana – Seyhan Sucuzade Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanında Kent Meydanı ve Çevresi Kentsel Tasarım ve Mimari Proje Yarışması (Plug Ofis)

2015, 2. Ödül / Antalya Muratpaşa Belediyesi Çok Amaçlı Gösteri Merkezi Atölye ve Sahnesi Mimari Fikir Proje Yarışması (Plug Ofis & İğdeli Mimarlık)

2015, 1. Eşdeğer Ödül / Gaziemir Aktepe ve Emrez Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Alanı Kentsel Tasarım ve Mimari Fikir Projesi Yarışması (Plug Ofis & İğdeli Mimarlık)

2014, 2. Mansiyon / 7 İklim 7 Bölge Gelenekten Geleceğe Ulusal Mimari Proje Yarışması (Neon Mimarlık)